ילדים ■

טיפולי שיניים לילדים

ביקור במרפאת השיניים יכול להיות חוויה רגילה ושגרתית לילדים אחדים וסיוט נורא לילדים אחרים ולהוריהם.

לא פעם הקטנים נצמדים בכוח להורים, צורחים, בוכים, מסרבים לשבת על הכיסא או בכלל להיכנס לחדר הטיפולים. חלקם נכנסים ברצון לחדר ההמתנה, משחקים ומתפקדים בגבורה אולם ברגע הטיפול, האומץ נעלם ומתחיל הבכי ועמו מגיע גם הלחץ של ההורים.

כיום כבר ברור שחלק גדול מהפחדים אפשר לנטרל. יש דרכים רבות להסביר לילד באמצעות שיחה פשוטה, ספרים, תקליטורים ומשחקים, על אודות הטיפול שהוא עומד לעבור, איך יבוצעו הדברים והיכן יהיו אבא ואמא בזמן הטיפול.
 

במרפאת השן אנו מעלימים את הפחד ע"י טיפול מתקדם, טיפול בגז צחוק לילדים.
גז הצחוק דורש הסכמה של הילד לשים מסכה על פניו.
השימוש בגז הצחוק (Nitrous oxide) במרפאתינו הינו בטוח לחלוטין, הגז מסייע לילדים המטופלים להרגיש נינוחים ורגועים, ומאפשר לרופא לטפל ביעילות בפציינט הקטן.

הכיצד גז בטוח?
משום שהוא מוזרם בשילוב עם חמצן. שני הגזים הם טבעיים וקיימים באוויר, ועל כן מדובר בפעולה בטוחה במהלכה הילדים מרגישים עקצוץ ותחושת ריחוף נעימה, טעם מתקתק וריח מתוק, ובעיקר לא חשים בכאב.

במרפאתינו הופכים הרופאים את חווית הטיפול עם הילד לחוויה נעימה באמצעות דמיון מודרך לסוג של מסע בממלכת האגדות עם אבירים ונסיכות. עם ילד שזוף מדברים על גלישה; לילד שאוהב גיבורי-על אפשר לדמות את מסכת הגז למסכת הפנים של גיבורו; ולילד שאוהב רובוטים, מדמים את הטיפול לתיקון הרובוט. הזריקה יכולה להיות "טיפות קסם" או "נמנמה" – הכל תלוי ביצירתיות של הרופא.

הורים,

• הכינו את עצמכם נפשית לפני שאתם מכינים את ילדכם.

• הכנת הילד בבית חשובה אבל אין להפריז בה, כי לעיתים גם להורים אין מושג מה יכלול הטיפול והם מספרים לילד יותר ממה שהוא צריך לדעת. הניחו לרופא להסביר את החלק הרפואי. היעזרו בספר או בסרט.

• אל תוותרו על הטיפול למרות הפחד של ילדכם ומצד שני אל תגררו את הילד בכוח כדי לא לגרום לו לטראומה.

• אל תפחדו להשתמש בגז צחוק – מדובר בטיפול שגרתי ומקובל.

• אל תצעקו על הילד ואל תאבדו עשתונות.

• בחרו בנו כמרפאה המתמחה לטיפול בילדים שלכם. רופאינו הם בעלי מיומנות מיוחדות ועוברים הכשרות ייעודיות כדי להתאים עצמם לפציינטים הקטנים.